Kurumsal

Modern Teknolojinin Kalite ve Güvenle Buluşması

Sanayi ve teknolojiye olan ilgisi 1960’lı yıllarda bakır tornacılığı ile başlayan firmanın kurucularından Mehmet Ali GEÇGEL, Sanat Enstitüsü Torna Tesviye bölümünü bitirerek sanayiciliğe ilk girişini yapmıştır. Daha sonralarda ise vargel tezgahı imalatı gerçekleştirerek bu konuda okuduğu okuldan başarı ile derece almıştır. Aynı zamanda sanayide çalıştığı çocukluk dönemlerinde hidrolik pompalar ve torna tezgahı üretimi ile ilgili tecrübeler edinmiştir.
 
Sanat Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra ise Makine Mühendisliği’ne iki yıl devam etmiştir. İkinci yılın sonunda Hava Harp Okulu’na girerek, hem makine mühendisliğini dışardan bitirip hem de Hava Harp Okulu eğitimi aşamasında Uçak Mühendisliğini başarı ile bitirerek teknolojik ve vizyon genişliği açısından çok büyük tecrübeler edinmiştir. Hava Harp Okulu eğitiminin sonunda ise Uçak Okulu’nu savaş pilotu olarak bitirip Hava Kuvvetleri’nde  F-100 , F-4E , F-16 uçaklarını uçurmuş ve teknik bakım sonunda ise test pilotluğunu yapmıştır. Bu başarıları sebebiyle Türk Hava Kuvvetleri’nde teknik bölüm koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir ve dahilinde ise Hava Kuvvetleri envanterindeki uçakların modernizasyonu için yapılan çalışmaların bizzat içinde yer edinmiş, teknoloji ve gelişmelerin kalbinde yer almıştır.
 
Hava Kuvvetleri’nden 2001-2002 yılında emekli olan firmamızın kurucusu bu dönemler de Türk Hava Yolları pilotluğuna başlamıştır. İlerleyen sürelerde ise “Boeing 777” uçağı ile Uzak Doğu ve Amerika Birleşik Devletleri uçuşlarına başlamış ve bu süre içerisinde de teknolojiye olan ilgi ve alakası sebebiyle burada ki firmaların teknolojilerini yakından tanıma fırsatı edinmiştir. Bunun akabinde ise 2011 yılında özel bir firmada ortak yürütülen bir çalışma ile amortisör üretimine karar verilmiştir. Bu süreçte üretim için gerekli en son teknoloji makinelerin tedariği yıllar içinde edinilen bilgi ve birikimin getirmiş olduğu tecrübe ile Mehmet Ali GEÇGEL tarafından sağlanmıştır. Aynı zamanda yurt dışı ticareti konuları da yine Mehmet Ali GEÇGEL tarafından yapılmıştır. İlerleyen zamanlarda ise 2016 Mayıs ayında MAG Otomotiv ve Havacılık Limited Şirketimiz faaliyete hızlı bir giriş yapmış, teknoloji ve yeniliği baz alan bir ilke ile yola çıkmıştır. Firmamızın genel ideolojisi daima yenilik ve teknoloji AR-GE çalışmalarına ağırlık vermektir.
 
Amortisör üretimindeki gereken tüm teçhizatlar da en son teknolojiyi kullanıp, her bir amortisör için gereken tüm testlerin yapıldığını gururla bildiririz. Firmamızın esaslarından bir tanesi ise üründe kalite ve başarıyı yakalamaktır.
Firmamız TSE ve ISO 9001:2015 belgesine sahip olarak kalite ve başarıdaki çizgisini kanıtlamıştır. Sahip olduğumuz referans firmalarla ise sektördeki yerini güçlendirmiştir.